6 نکته مهم در باره قیمت طراحی سایت

قیمت طراحی سایت یکی از اولین سوالاتی می باشد که ذهن افرادی که قصد دارند کسب و کار آنلاین راه اندازی کنند را به خود مشغول می کند. با توجه به اینکه فاکتورهای متعددی در تعیین هزینه طراحی سایت تاثیرگذار می باشد، در نتیجه نمی توان به طور دقیق نرخ آن را مشخص کرد. برای پاسخ دادن به این سوال، بهتر است با عوامل و فاکتورهای تاثیرگذار بر قیمت آن آشنایی داشته باشید تا پی به دلیل گران یا ارزان بودن برخی از طراحی ها ببرید. با گروه ایده برتر همراه باشید

قیمت طراحی سایت بر اساس هزینه دامین

یکی از مهم ترین گام ها برای طراحی سایت فروشگاهی، شرکتی و غیره انتخاب نام و دامنه برای آن می باشد. دامنه یا دامین .com، .ir ، .net و غیره هر یک دارای قیمت های مختلفی هستند که می تواند روی قیمت نهایی سایت اثر داشته باشد. به عنوان مثال ممکن است دامین خریداری شده 10 هزار تومان یا چند صد هزار تومان ارزش داشته باشد. پس از ورود به سامانه های فروش دامین و مشخص کردن نام و دامنه مورد نظر، قیمت آن اعلام شده و می توانید انتخاب مناسبی داشته باشید.

هزینه هاست

سایت ها در فضای اینترنت نیاز به فضایی برای ذخیره سازی اطلاعات و غیره دارند و به همین خاطر است که باید بتوانید اصطلاحا هاست خریداری کنید. قیمت هاست بر اساس حجم و فضا، مدت زمان، نوع هاست (ابری و غیره)، موقعیت مکانی سرورها و غیره متغیر می باشد. با توجه به نوع سایت و میزان فضای مورد نیاز، هاست را باید انتخاب و خریداری کنید که قیمت های کاملا متفاوتی دارند و بر گران یا ارزان بودن قیمت طراحی سایت تاثیرگذار است.

هزینه قالب سایت

با توجه به اینکه طراحی سایت وردپرس را انتخاب می کنید یا طراحی سایت های کاملا اختصاصی و برنامه نویسی شده، هزینه های متفاوتی را برای قالب سایت باید پرداخت کنید. با ورود به سایت و سامانه های فروش قالب وردپرس کاملا متوجه تفاوت و تنوع زیاد در قیمت آنها خواهید شد . به طوریکه برخی از آنها حدود 50 تا 100 هزار تومان و برخی تا چند میلیون قیمت گذاری میشوند. البته در برخی از مواقع ممکن است بخواهید حتی برای سایت وردپرسی، قالب اختصاصی طراحی گردد که هزینه زیادی نسبت به قالب های آماده را برای آنها باید پرداخت کنید. در سایر سایت ها که کاملا برنامه نویسی شده راه اندازی میشوند نیز هزینه طراحی قالب بر قیمت طراحی سایت تاثیر زیادی دارد.

خرید افزونه های کاربردی و امنیتی برای سایت

علاوه بر قابلیت های موجود در قالب های متعدد سایت های وردپرسی، برای پیاده سازی سرویس های متعدد و افزایش امنیت سایت نیاز به نصب افزونه های کاربردی می باشد. علاوه بر افزونه های رایگان که تنوع در آنها بسیار زیاد می باشد، برخی از افزونه های مهم با قابلیت های متعدد نیاز به پرداخت هزینه دارند. استفاده از این افزونه ها و افزایش امنیت سایت با آنها می تواند بر افزایش یا کاهش قیمت و هزینه طراحی سایت موثر باشد.

قیمت طراحی سایت بر اساس نوع کاربری آن

از دیگر موارد بسیار مهم که به شدت بر هزینه ای که باید برای طراحی سایت پرداخت کنید نقش دارد، نوع کاربری آن می باشد. طراحی سایت شرکتی، پزشکی، شخصی و طراحی سایت فروشگاهی و غیره هر یک دارای قابلیت ها، خدمات و سرویس های متعددی هستند که پیاده سازی آنها به زمان و تخصص نیاز دارد. به عنوان مثال، قیمت طراحی سایت فروشگاهی با توجه به تعداد زیادی صفحات، پیاده سازی فرآیند معرفی، انتخاب و خرید محصول، رعایت نکات مهم امنیتی در تمام مراحل خرید و غیره نسبت به سایر سایت ها به زمان و تخصص بیشتری نیاز دارد. در نتیجه هزینه ای که باید برای این گروه از سایت ها پرداخت کنید بیشتر از سایت های استاتیک و ساده خواهد بود.

کلام آخر در مورد قیمت طراحی سایت

علاوه بر موارد فوق، گزینه های زیادی هستند که در تعیین هزینه طراحی سایت موثر می باشند. از جمله این موارد می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

سئو سایت

سئو سایت و رعایت استانداردها در کدنویسی، تعیین url ها، انتخاب دسته ها و غیره یکی از این موارد است. در بسیاری از مواقع، ارزان بودن طراحی سایت می تواند دلیل محکمی بر این قضیه باشد که سایت از نظر استانداردهای سئو در سطح مطلوبی نبوده و در نتیجه پرداخت چنین هزینه ای در واقع هدر دادن سرمایه خواهد بود. البته لازم است بدانید که هزینه سئو سایت از طراحی جدا می باشد، اما یک طراح حرفه ای باید بتواند گام های اولیه و پایه را برای استانداردسازی سایت برای موتورهای جستجو به درستی اجرا کند تا فرآیند سئو بهتر انجام شود.

سرعت سایت

از دیگر موارد بسیار مهم که نه تنها بر قیمت طراحی سایت نقش دارد، بلکه بر میزان رضایت کاربران نیز به شدت موثر است، سرعت سایت می باشد. ساده سازی الگوریتم ها و فرآیندهای ارائه سرویس و خدمات در سایت های مختلف و افزایش سرعت آن از دیگر فاکتورهایی می باشد که می تواند بر قیمت تاثیر بگذارد. طراحان حرفه ای برای افزایش سرعت سایت، زمان زیاید را صرف تست و رفع اشکالات و موانع موجود در بخش های مختلف سایت نموده و به همین خاطر است که ممکن است هزینه بیشتری را برای انجام کار طراحی سایت درخواست کنند.

قیمت طراحی سایت رسپانسیو

تناسب و تطابق نحوه نمایش سایت در دستگاه هایی با اندازه های مختلف از مهم ترین فاکتورهایی می باشد که طراحان سایت باید به آن توجه داشته باشند. سایت های ارزان قیمت در بسیاری از مواقع از این ویژگی برخوردار نبوده و باعث میشوند تا نمایش آن بر روی دستگاه های تلفن همراه و تبلت و غیره با مشکل مواجه گردد.
در حالت کلی، قیمت طراحی سایت بر اساس ویژگی های سایت و خدمات و سرویس ها و میزان حرفه ای بودن آن تعیین میشود. ما در گروه ایده برتر برای ارائه هر یک از خدماتمان از قبیل طراحی سایت و سئو ابتدا ویژگی ها و نقاط مثبت و محدودیت ها را برای مشتری شرح داده و سندی محکمی برای واقعی بودن قیمت ها ارائه می دهیم و این رمز موفقیت ماست. برای برقراری ارتباط با گروه طراحی سایت ایده برتر می توانید از راه های ارتباطی ذکر شده در پایین صفحه استفاده کنید

شرکت ایده برتر به عنوان یکی از تیم های حرفه ای در حوزه طراحی سایت فعالیت دارد که تا کنون موفق به اجرای پروژه های متعدد گردیده است. نمونه کارهای این تیم را می توانید بر روی سایت مشاهده نموده و برای برقراری ارتباط با این مجموعه، راه های ارتباطی پایین صفحه ارائه شده اند.