طراحی سایت پزشکی با دیدگاه کلی

زبانهای طراحی سایت

طراحی سایت پزشکی مانند سایر مشاغل اهمیت بسیار زیادی داشته و در واقع باید این گروه از سایت ها علاوه بر اطلاع رسانی و معرفی خدمات حوزه فعالیت پزشک، منبع موثقی برای دریافت اطلاعات مرتبط با سلامت باشد. با توجه به اهمیت بسیار زیاد این گروه از سایت ها، در این مطلب قصد داریم ویژگی های مهمی که در طراحی پزشکی باید وجود داشته باشد را معرفی کنیم. با گروه طراحی سایت ایده برتر همراه باشید.

مهم ترین موارد در طراحی سایت پزشکی

در طراحی سایت فروشگاهی، طراحی سایت شرکتی، شخصی و غیره لازم است با توجه به نوع کاربری و اهداف مورد نظر برای سایت ویژگی ها و قابلیت های متعددی را ایجاد نمود. در طراحی سایت پزشکی نیز این مسئله وجود داشته و لازم است با هدف افزایش رضایت کاربر و جذب ترافیک بیشتر و ارائه خدمات آنلاین متعدد برای آنها چند مورد مهم را در حین طراحی مد نظر داشته باشید. از مهم ترین موارد در طراحی سایت پزشکی می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

درج آموزش های پزشکی در سایت

امروزه اغلب افراد برای کوچکترین ابهامات و سوالاتی که ذهنشان را درگیر می کند جستجوی اینترنتی و مطالعه مطالب موجود روی سایت ها را انجام می دهند. این موضوع در پاسخ دادن به سوالات پزشکی نیز وجود دارد و افراد زیادی هستند که برای اطلاع از علائم بیماری، راه های پیشگیری از آنها و عوارض داروها و غیره ابتدا در سایت های مختلف جستجو می کنند. یکی از مهم ترین بخش هایی که در طراحی سایت پزشکی باید به آن توجه ویژه داشت، اختصاص دادن فضایی برای درج آموزش های پزشکی در سایت می باشد. این اطلاعات باید از منابع موثق دریافت شده باشد و با زبانی ساده اطلاعات مورد نیاز را در اختیار افراد قرار دهد.

معرفی پزشک در سایت

علاوه بر مطالعه مطالب و آموزش های پزشکی، لازم است ابتدا پزشک مربوطه به طور کامل معرفی گردد. اطلاعات پزشک باید به خوبی سوابق تحصیلی و شغلی و تخصص وی را بازگو کند. افراد زیادی هستند که قبل از مراجعه به پزشک ترجیح می دهند رزومه و سابقه فعالیت آنها را بررسی نمایند که مطمئنا سایت هر پزشک می تواند منبع معتبر و موثقی برای دست پیدا کردن به این اطلاعات باشد. صفحه درباره ما که یکی از ضروری ترین صفحات در هر سایت می باشد، در طراحی سایت پزشکی نیز باید با دقت تکمیل شود تا کاربران بتوانند به جواب سوالات خود درباره پزشک مربوطه دست پیدا کنند.

استفاده از تصاویر پزشکی با کیفیت

یکی از مهم ترین کارهایی که برای افزایش رضایت کاربران باید مد نظر قرار داد، استفاده از تصاویر با کیفیت و جذاب می باشد. این مسئله چون می تواند رضایت کاربر را تا حد زیادی افزایش دهد، در نتیجه مدت زمان حضور وی در سایت نیز متعاقبا بالا رفته و این می تواند تاثیر مستقیم بر بهبود سئو داشته باشد. در طراحی سایت پزشکی باید بتوان تصاویر جذاب و با کیفیت را در بخش های مختلف استفاده کرد تا ظاهر سایت کاملا حرفه ای باشد.

انجام پیام رسان در سایت پزشکی

هدف از راه اندازی و طراحی سایت پزشکی برای پزشکان مختلف با هم متفاوت می باشد. به طوریکه برخی از آنها تنها برای اشتراک گذاری اطلاعات و مطالب کاربردی و مفید سایت راه اندازی می کنند. در مقابل، برخی از پزشکان نیز ممکن است اطلاع رسانی های مهم را از طریق سایت خود انجام دهند. علاوه براین، برخی از سایت های پزشکی ممکن است محیطی برای تبادل نظر و برقراری ارتباط مجازی با پزشک باشد. به همین خاطر بهتر است به پیام رسان ها روی سایت پزشکی توجه داشته باشید و امکان تبادل نظر و ارسال سوال های مختلف از طریق کاربر برای پزشک فراهم شود.
علاوه بر ارسال نظرات و سوالات، این امکان بهتر است فراهم شود تا کاربران در سایت عضویت ایجاد نموده و در نهایت مطالب مفید و جدید یا اطلاع رسانی های مهم به آدرس ایمیل آنها ارسال گردد. در واقع، بهتر است در طراحی سایت پزشکی ایجاد خبرنامه نیز مد نظر قرار داده شود.

درج مقالات معتبر سلامت در سایت

امروزه وبلاگ یکی از مهم ترین بخش ها بر روی هر سایت می باشد و در واقع فعال ترین بخش می باشد. وبلاگ های پزشکی باید محلی برای قرار دادن مقالات معتبر سلامت در سایت باشد. شاید در سایر سایت ها معتبر نبودن مقالات آسیب زیادی به افراد وارد نکند، اما بسیاری از کاربران به سایت های پزشکی اعتماد داشته و مطالب درج شده در آنها را منبع معتبری می دانند. عدم درج مقالات معتبر سلامت در سایت قطعا با جان و سلامتی کاربران ارتباط دارد.
نکته بسیار مهم در طراحی سایت پزشکی، ظاهر مناسب و جذاب وبلاگ و محل درج مقالات می باشد که باید از نظر رنگ و نحوه چیدمان و تصاویر به کار رفته در آنها کاملا جذاب و کاربرپسند باشد.

اطلاعات تماس با ما در طراحی سایت پزشکی

پس از ورود کاربران به سایت های پزشکی و آشنایی با خدمات و تخصص های پزشک مربوطه، به دنبال راه هایی برای مراجعه حضوری به مطب یا کلینیک آنها هستند. در نتیجه بهتر است علاوه بر قرار دادن اطلاعات در صفحه تماس با ما، بخشی از فوتر سایت را به اطلاعات تماس و آدرس مطب برای مراجعات حضوری اختصاص دهید.

انتخاب قالب مناسب برای سایت

قالب سایت و آنچه کاربران با آن در ارتباط هستند از مهم ترین مواردی می باشد که به شدت بر میزان رضایت کاربر اثرگذار است. در طراحی سایت پزشکی مانند سایر سایت ها بهتر است رنگ های مناسب و مرتبط با سلامتی را انتخاب کنید تا افرادی که به دلایل مختلف به آن وارد میشوند احساس رضایت داشته باشند. عدم استفاده از قالب هایی با طرح های پیچیده و شلوغ، انتخاب حداکثر سه رنگ برای بخش های مختلف سایت، دقت در انتخاب فونت و حذف موارد غیرضروری که تنها باعث سردرگمی کاربر می گردد از جمله مواردی هستند که در طراحی سایت پزشکی نیز باید مد نظر قرار داد.

طراحی سایت پزشکی حرفه ای

گروه طراحی سایت ایده برتر با سالها تجربه و ارائه خدمات متنوع از قبیل خرید دامین، سئو و طراحی سایت و اپلیکیشن موفق به همکاری با مشاغل مختلف از قبیل پزشکی شده است. برای مشاهده نمونه کارهای طراحی سایت پزشکی توسط این مجموعه کافیست به بخش نمونه کارها و مشتریان سایت مراجعه نمایید. برای برقراری ارتباط با مجموعه ایده برتر می توانید از راه های ارتباطی ذکر شده در پایین صفحه استفاده کنید

شرکت ایده برتر به عنوان یکی از تیم های حرفه ای در حوزه طراحی سایت فعالیت دارد که تا کنون موفق به اجرای پروژه های متعدد گردیده است. نمونه کارهای این تیم را می توانید بر روی سایت مشاهده نموده و برای برقراری ارتباط با این مجموعه، راه های ارتباطی پایین صفحه ارائه شده اند.