آموزش طراحی سایت با دیدگاه کلی

مراحل آموزش طراحی سایت

طراحی سایت ارزان همیشه به معنای عدم کیفیت سایت و رعایت نکردن استانداردها در مراحل مختلف طراحی نیست و می توان با چند گام مهم قیمت طراحی را تا حد زیادی کاهش داد. نکته بسیار مهم در طراحی ارزان سایت این است که بتوانید بدون کاهش کیفیت سایت و اصول پایه و استانداردها هزینه ها را کمتر کنید. برای دست یافتن به این نتیجه، گروه طراحی سایت ایده برتر در ادامه چند راهکار مهم و کاربردی را برای طراحی سایت با قیمت کم ارائه خواهد داد. اگر شما نیز به دنبال این هستید که چطور سایت ارزان طراحی کنیم در ادامه با ما باشید.

آموزش طراحی سایت اگر درست و کاملا حرفه ای صورت گیرد، زمینه شروع فعالیت افراد مختلف در این حوزه را فراهم می کند که در نهایت باعث میشود فرد بتواند به بازار کار مناسب راه پیدا کند. علاوه براین، در برخی از مواقع ممکن است هدف از آموزش طراحی سایت برای فرد این باشد که با هزینه کمتر شرایطی را برای وی فراهم کند تا سایت مورد نظر را طراحی و کسب و کار آنلاین را برای خود راه اندازی کند. در هر صورت و بدون در نظر گرفتن هدف از آموزش طراحی سایت، لازم است فرد در این دوره ها با مراحل اصلی طراحی سایت آشنا شده و با اصطلاحاتی از قبیل دامنه، هاست، تفاوتی سایت های وردپرسی با سایر سایت ها آشنایی کامل پیدا کند. تیم طراحی سایت و سئو ایده برتر در این مطلب آموزش جامعی را برای راه اندازی سایت در کمترین زمان ارائه می دهد.

مراحل اصلی شروع طراحی سایت

با توجه به گستردگی های موجود در فرآیند طراحی سایت و ابهامات و سردرگمی هایی که افراد تازه وارد در این حوزه با آن روبرو میشوند، لازم است اولین گام برای آموزش طراحی سایت را به معرفی مراحل اصلی آن اختصاص دهیم. مراحل اصلی شروع طراحی سایت در حالت کلی شامل موارد زیر می باشد:

• خرید دامنه و هاست
• مشخص کردن کاربری سایت؛ هدف طراحی سایت فروشگاهی می باشد یا سایت های شرکتی و غیره
• از زبان های برنامه نویسی وب از قبیل PHP قصد دارید استفاده کنید یا سیستم های مدیریت محتوا مانند وردپرس
• انتخاب قالب مناسب برای سایت با توجه به نوع کاربری آن و روحیات و خواسته های کاربران هدف
• استفاده از دانش و تجربه دیگران و آموزش طراحی سایت با زبان های برنامه نویسی مورد نظر
• تست و رفع باگ و اشکالات موجود در سایت پس از طراحی هر یک از بخش ها
• استانداردسازی سایت بر اساس اصول سئو
البته لازم به ذکر است که هر یک از این مراحل در واقع چندین زیرمجموعه دارند که با ورود به این حوزه کاملا با جزئیات آنها آشنا خواهید شد.--%>

دامنه چیست

اولین مرحله از آموزش طراحی سایت، انتخاب دامنه می باشد که در واقع با این کار به سایت مورد نظر هویت می بخشید. دامنه یا دامین آدرس سایت شما در اینترنت می باشد که از دو بخش نام و پسوند تشکیل شده است. به عنوان مثال، دامنه سایت ما betteredehpardazan.com می باشد که betteredehpardazan نام سایت و .com پسوند آن می باشد. این گام از طراحی سایت باید با دقت کافی انجام شود و نام های آسان، با معنا و مرتبط با حوزه کاری سایت را برای این منظور باید انتخاب کنید. بعد از انتخاب نام، لازم است پسوند مناسب نیز انتخاب کنید. از رایج ترین پسوندها .com، .ir، .net، .org و غیره می باشد که .com بیشتر برای سایت های تجاری کاربرد داشته و برای سایت هایی که قصد دارند از دامنه ایرانی استفاده کنند، .ir می تواند گزینه مناسبی باشد. انتخاب پسوندهای .com و .ir کاملا اختیاری می باشد، اما برخی از پسوندها مانند .org تنها برای ارگان ها اختصاص داده میشود.

چگونه دامنه بخریم

بعد از انتخاب نام مناسب برای سایت، باید دامنه را خریداری کنید. شرکت های زیادی در این حوزه فعالیت داشته و خرید دامین یکی از خدمات ارائه شده توسط گروه ایده برتر نیز می باشد. نکته بسیار مهم در خرید دامنه این است که ترکیب نام و پسوند یا همان آدرس اینترنتی و دامین هیچ دو سایتی نباید مشابه هم باشد. بعد از ورود دامنه مورد نظر در حین خرید، سیستم های فروش دامنه تکراری بودن یا نبودن آن را اطلاع رسانی خواهند کرد.

هاست چیست

از دیگر موارد بسیار مهم در آموزش طراحی سایت، خرید هاست می باشد. هاست، فضای اختصاص داده شده از یک سرور همیشه روشن و متصل به اینترنت به سایت شما می باشد. به عبارت دیگر، شما با خرید هاست، بخشی از فضای سرور را اجاره می کنید و در نتیجه پهنای باند، فضای میزبانی، ram و غیره برای شما اختصاص داده میشود. هاست ها در انواع اشتراکی، نیمه اختصاصی، اختصاصی، ابری و هاست وردپرس به فروش میرسند که هر یک دارای ویژگی های خاصی می باشند. به عنوان مثال، هاست های اشتراکی یعنی فضای سرور به سایت های متعدد اختصاص داده شده و در مقابل، هاست های اختصاصی تمام فضای سرور به یک سایت تعلق پیدا میکند.

چگونه یک هاست خوب بخریم

برای اختصاص دادن فضا در سرور همیشه متصل به اینترنت به سایت مورد نظر، لازم است هاست خریداری کنید. برای خرید هاست، لازم است ابتدا به نوع کاربری سایت و میزان ترافیک ورودی به آن و فضای مورد نیاز توجه داشته باشید و گزینه مناسبی را انتخاب کنید. علاوه براین، بهتر است برای سایت های وردپرسی هاست وردپرس انتخاب و خریداری کنید تا شرایط ایده آلی را برای نگهداری از اطلاعات و میزبانی از سایت فراهم کند. یکی از مهم ترین مواردی که به عنوان مراحل اصلی آموزش طراحی سایت باید مد نظر داشت، این است که چگونه یک هاست خوب بخریم؟ برای پاسخ به این سوال لازم است چند مسئله مهم را مد نظر داشته باشید:
• هاست را از شرکت هایی خریداری کنید که پشتیبانی فنی و 24 ساعته ارائه می دهند
• میزان قطع شدن و خارج شدن از دسترس سرورها پایین باشد
• سرور از سرعت مناسبی برخوردار باشد

چه سایتی می خواهیم طراحی کنیم

بعد از انتخاب دامنه و هاست، وارد یکی از مهم ترین گام ها در آموزش طراحی سایت می شویم که آن، مشخص کردن کاربری سایت و امکانات مورد نیاز بر روی آن می باشد. با توجه به اینکه قصد طراحی سایت شرکتی دارید یا پزشکی و فروشگاهی و غیره هر یک نیاز به راه اندازی برخی از قابلیت ها و سرویس ها دارد. به عنوان مثال، در سایت های فروشگاهی باید بتوانید امکان انتخاب محصول، افزودن آن به سبد خرید و اتصال به درگاه های بانکی و خرید را فراهم نمایید. علاوه بر قابلیت های سایت ها، لازم است با توجه به نوع کاربری سایت قالب مورد نظر را انتخاب کنید که فرآیندی کاملا تخصصی می باشد. با توجه به اینکه سایت را با برنامه نویسی PHP و سایر زبان ها انجام می دهید یا قصد دارید از وردپرس برای این منظور استفاده کنید، انتخاب و طراحی قالب کاملا متفاوت است.

آموزش نصب قالب وردپرس

تفاوت وردپرس با سایر زبان های طراحی سایت

در ابتدای آموزش طراحی سایت باید مشخص کنید که قصد طراحی سایت وردپرسی دارید یا با سایر زبان های برنامه نویسی وب سایت مورد نظر را راه اندازی می کنید. وردپرس در واقع نوعی سیستم مدیریت محتوا متن باز می باشد که بدون نیاز به دانش برنامه نویسی می توان با کمک آن سایت راه اندازی نمود. اصلی ترین تفاوت وردپرس با سایر زبان های برنامه نویسی عبارتند از:
• راه اندازی آسان سایت بدون نیاز به تخصص
• تنوع بسیار بالا در قالب های طراحی شده برای سایت های وردپرسی با کاربری های مختلف
• طراحی سایت ارزان با وردپرس
• طراحی سایت وردپرسی در مدت زمان کوتاه
• تنوع بالا در افزونه های کاربری و امنیتی وردپرس

گروه ایده برتر علاوه بر ارائه خدماتی از قبیل طراحی سایت و اپلیکیشن، خرید دامنه و خدمات سئو، تجربیات خود را در قالب مطالب آموزش طراحی سایت در اختیار افرادی که قصد دارند در این عرصه قدم بگذارند قرار می دهد. با مرور این مطالب می تواند به پیش زمینه مناسبی در این حوزه دست پیدا نموده و به مرور طراحی سایت حرفه ای انجام دهید.

شرکت ایده برتر به عنوان یکی از تیم های حرفه ای در حوزه طراحی سایت فعالیت دارد که تا کنون موفق به اجرای پروژه های متعدد گردیده است. نمونه کارهای این تیم را می توانید بر روی سایت مشاهده نموده و برای برقراری ارتباط با این مجموعه، راه های ارتباطی پایین صفحه ارائه شده اند.